Również niektóre samorządy – w tym pomorski – uruchomiły lokalne programy dopłat do ekologicznych systemów grzewczych. Wysokość dofinansowania w 2024 r. w ich ramach waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Skorzystaj z wybranej inicjatywy i oszczędź na kosztach instalacji. Zarówno pozyskanie dotacji, jak i montaż pompy ciepła warto zlecić naszej firmie. Skontaktuj się z nami już teraz!

Powierz nam montaż pompy ciepła i pozyskanie dofinansowania!

Decyzja o zainstalowaniu urządzenia to duży wydatek, jednak istnieją programy wsparcia, dzięki którym można go znacząco obniżyć. Dotyczy to zarówno nowych instalacji, jak i modernizacji istniejących systemów grzewczych.


Jedną z najpopularniejszych inicjatyw w 2024 r., obejmujących dofinansowanie na montaż pompy ciepła w Gdańsku i gdziekolwiek indziej w Polsce, jest program „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać dotację nawet do 37 tys. zł na wymianę przestarzałego pieca i instalację nowoczesnego systemu grzewczego. Wnioski przyjmowane są w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dofinansowanie na montaż pompy ciepła w Gdańsku w 2024 r.

Doświadczeni instalatorzy z naszej firmy dokonają dokładnych obliczeń zapotrzebowania na moc grzewczą i wyselekcjonują odpowiedni model urządzenia. Tylko właściwy dobór parametrów zapewni optymalną i bezawaryjną pracę systemu. Niewłaściwie określona moc może zaś skutkować problemami z ogrzewaniem domu.
Mamy uprawnienia i certyfikaty niezbędne do legalnego montażu niektórych typów pomp ciepła. Dotyczy to na przykład urządzeń z czynnikiem chłodniczym zawierającym freony. Tylko specjalista z odpowiednimi kwalifikacjami może je zainstalować zgodnie z przepisami niezależnie od tego, czy inwestycję obejmuje dofinansowanie, czy nie.
Doświadczeni instalatorzy przeprowadzają prace zgodnie z najnowocześniejszymi, obowiązującymi wytycznymi producenta. Prawidłowy montaż obejmuje między innymi odpowiednie wykonanie instalacji hydraulicznej, elektrycznej, testy szczelności oraz próżnię. Przeprowadzenie wszystkich tych czynności daje pewność poprawnej i wydajnej pracy urządzenia.


Fachowa instalacja gwarantuje również właściwą konfigurację sterownika i ustawień automatyki pompy ciepła. Pozwala to na optymalizację jej pracy i obniżenie kosztów eksploatacji. Zajmujemy się również pozyskiwaniem dofinansowań z różnych programów dotacji.

Dlaczego warto zlecić montaż pompy ciepła fachowcom?

To proces wieloetapowy, który wymaga starannego zaplanowania i przygotowania. Pierwszym krokiem jest obliczenie zapotrzebowania na energię cieplną budynku, aby określić odpowiednią moc urządzenia. Następnie wybiera się rodzaj i parametry samej pompy – dolne źródło ciepła, temperaturę zasilania, dodatkowe funkcje.
Kluczowe jest określenie lokalizacji jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Montaż wariantu powietrznego wymaga zapewnienia swobodnego przepływu powietrza, podczas gdy w przypadku modeli gruntowych przeprowadza się odwierty. Przed uruchomieniem egzemplarza typu split konieczne jest wykonanie testu szczelności i próżni.
Sam montaż rozpoczyna się od podłączenia pompy ciepła do instalacji hydraulicznej i systemu grzewczego. Ważny jest dobór średnic rur oraz rozmieszczenie czujników temperatury. Ostatni etap obejmuje włączenie i konfigurację sterownika w celu uzyskania optymalnych parametrów pracy.

Przebieg montażu pompy ciepła

Przy wyborze urządzenia kluczowe jest prawidłowe określenie zapotrzebowania na energię budynku. Dokładne obliczenie tego parametru pozwoli na dobranie odpowiedniej moc i właściwego typu pompy ciepła, do której można otrzymać dofinansowanie również w 2024 r. W obliczeniach przed montażem uwzględnia się:


•    izolacyjność przegród budynku,
•    liczbę i wielkość okien,
•    wentylację,
•    liczbę mieszkańców.


Kolejny ważny parametr to rodzaj dolnego źródła ciepła. Najtańsze w montażu są powietrzne pompy ciepła, ale ich współczynnik efektywności COP jest niższy niż w przypadku wariantów gruntowych czy wodnych. Te ostatnie wymagają kosztowniejszych robót, ale zapewniają wyższą wydajność.
Istotny jest też dobór temperatury zasilania. Modele niskotemperaturowe (ok. 35°C) najlepiej współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei warianty wysokotemperaturowe (do 70°C) mogą zasilać tradycyjne grzejniki. Oprócz mocy i typu wybiera się także dodatkowe funkcje urządzenia, np. możliwość chłodzenia latem czy zaawansowaną automatykę. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, możesz powierzyć nam montaż pompy ciepła w Gdańsku. Pozyskamy też dostępne w 2024 r. dofinansowanie – czy to z programów lokalnych, czy ogólnopolskich.

Jaką pompę ciepła zamontować – wybór rodzaju i parametrów pompy

Decyzja o zainstalowaniu tego urządzenia to świetny wybór, jeśli zależy Ci na ekologicznym i ekonomicznym ogrzewaniu. Pompy czerpią energię z odnawialnych źródeł, takich jak powietrze, woda lub ziemia, więc aż 75% wytworzonego przez nie ciepła pochodzi ze środowiska. Dzięki temu można liczyć na znaczne oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi. To szczególnie istotne w 2024 r., w którym ceny prądu dla gospodarstw domowych powrócą do niepreferencyjnych stawek.

 

Montaż pompy ciepła jest inwestycją w nowoczesne i przyszłościowe rozwiązanie grzewcze. Urządzenia to działa sprawnie nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, zapewniając stały komfort cieplny w domu. Jest przy tym praktycznie bezobsługowe, a jego żywotność sięga nawet 25 lat. Dzięki temu koszty eksploatacji są znacznie niższe niż w przypadku kotłów na paliwa kopalne.
Decydując się na montaż pompy ciepła w Gdańsku, można także liczyć na dofinansowanie, np. z lokalnych dotacji czy z ogólnopolskich programów w rodzaju „Czyste Powietrze”. Inwestycja w ekologiczne ogrzewanie oznacza zarówno korzyści finansowe, jak i dbałość o środowisko i poprawę jakości powietrza. To krok w dobrą stronę, który możesz zrobić wspólnie z nami!

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła?

Myślisz o komfortowym i ekonomicznym ogrzewaniu domu? Rozważ montaż pompy, który na terenie Gdańska i okolic z przyjemnością dla Ciebie wykonamy. Poznaj zalety i korzyści płynące z tego ekologicznego rozwiązania. Przeczytaj o dostępnych w 2024 r. dofinansowaniach i tym, jak przebiega instalacja oraz dlaczego warto zlecić ją profesjonalistom. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć na ten temat i nawiąż współpracę z naszą firmą! Zajmujemy kompleksowa termomodernizacja domu, pomożemy uzyskać do 136.200 zł dotacji na termomodernizację  domu  z programu “Czyste powietrze”.

Pompy ciepła Gdańsk – montaż pomp ciepła Gdańsk

Pompy Ciepła Gdańsk - Fotowoltaika Gdańsk

 

"Sprawdź jak kupić moc i wytwarzać własna energię. Dowiedz się jak zarabiać na energetyce, a także zostać wirtualnym prosumentem"
 

"Dofinansowania na termomodernizację domu z programu Czyste Powietrze"

 

REDRAYENERGY ul. Aleja Grunwaldzka, 347 80 - 309 Gdańsk  +48 660 348 992 redrayenergy@gmail.com  PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 16:00​​​​